X

Novembrist algas Kubota ja Stokker Agri koostöö

03.12 2015 15:59

Alates novembrist 2015 on Stokker Agri valikus maailma suurima diiselmootorite tootja, Jaapani suurkorporatsioon Kubota põllumajandustraktorid ja kommunaaltehnika.

Kubota Group-i asutas Gonshiro Kubota 1890. aastal. Kubotast on tänaseks saanud ülemaailmselt tuntud suurtootja, kelle eesmärk on pakkuda ühiskonnale vajalikke, keskkonda sobivaid seadmeid, mis aitavad tõsta meie elukvaliteeti. Kubota tütarettevõtted toodavad või/ja turustavad tooteid rohkem kui 130 riigis.

Kubota Corporation konsolideeritud käive 2015. aasta 31. märtsi seisuga oli 14,7 miljardit dollarit. Kubota erinevates tootmis- ja turustusettevõtetes töötab kokku 35487 töötajat. Toodetakse tööstuslikke kui ka traktoritele ja muudele masinatele mõeldud diisel- ja bensiinimootoreid, kombaine, traktoreid, põlluharimisseadmeid, ehitustehnikat, torustikke, müügiautomaate, jpm. Kubota oli esimene ettevõte Jaapanis, kes sai tunnustatud „Deming Award“ auhinnaga silmapaistva tootmise eest.
1974. aastal loodi Ameerika turu vajadustest lähtudes Kubota Tractor Corporation, tuues turule esimese 4-ratta veoga 12hj kommunaaltraktori L seeriast. Tänaseks on Kubota Ameerika Ühendriikides alla 120hj traktorite turul liidripositsioonil.  Kubota valikus on BX, BM, L ja M seeria traktorid.

2012. aastal omandati ja muudeti Kubota allüksuseks tuntud põlluharimisseadmete tootja Kverneland. Sellega astuti jõuline samm edasi põllumajandussektoris olulise tegijana.


2015. aastal tulid vastavatud põllumajandustraktorite tehasest tootmisliinilt esimesed 175 hj traktorid.


Kubota tootevalikus on täna 10hj - 175hj põllumajandus- ja kommunaaltraktorid, töösõidukid, murutraktorid ja suuremad kommunaalniidukid.

Kubota esindaja Eestis on Mecro AS tütarettevõte Stokker Agri OÜ. Valmimisel on koduleht www.kubotabaltic.ee.